Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

:)

wpisy na blogu

Izolacji ciąg dalszy - kominek i kłopot

Blog:  kasia-marek
Data dodania: 2012-08-29
wyślij wiadomość

po kilku pomieszczeniach operowanie palnikiem idzie nam już całkiem sprawnie :). W tej chwili papa jest rozłożona w sypialniach, łazience i salonie, ponadto w sypialniach styropian jest już ułożony na gotwo.yes

W tym tempie to już w poniedziałek będzie mógł zacząć działać hydraulik z rozprowadzeniem wody. Czekam jeszcze na zamówiony bojler, ma być w tym tygodniu. (jakoś tak się dzieje, że cokolwiek chce kupić to okazuje się, że nie ma tego na stanie ).

Mamy problem z dobraniem kominka do salonu, wymarzyliśmy sobie kozę na tle ceglanej ściany. Niestety na rynku jest bardzo mało piecyków z dolotem powietrza i zamkniętą, szczelną komorą spalania, wiekszość z nich nie nadaje się do budynków z rekuperacją:/.

Mamy już pierwsze typy które by mogły nam pasować:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jotul 500 - prawie idealny ale ... cena, blisko 9000 :(

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dovre 525 - cena już całkiem przystępna (~3500), firma też zacna ... pomyślimy.

Ciągle szukamy. Jeśli znacie jakieś modele z dolotem powietrza to bardzo prosimy o linki, bo bardzo trudno coś znaleźć.

pozdrawiam

 

4Komentarze
Data dodania: 2012-08-29 11:53:29
chyba wszystkie mają szczelną komorę spalania ? ja w swojej kosie nie widze aby coś dymiło. Co do wlotu powietrzna można zrobić sobie przeróbkę. W mojej kozie powietrze idze z dołu nad popielnikiem są otwory spokojnie można od dołu doprowadzić rurę a resztę zakryć jakaś blacha i uszczelnić
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-29 12:19:03
pisząc szczelna nie byłem dość precyzyjny. Chodzi mi o to żeby koza nie pobierała do paleniska powietrza z pomieszczenia. Myślałem już o przerabianiu jakiegoś modelu ale traktuję to na razie jako ostateczność i wolę poszukać takich które w 100% pobierają powietrze z zewnątrz. Te dwa modele mają taką możliwość, jest też kilka innych ale większość o bardziej 'współczesnym' kształcie a my szukamy takich retro.
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-29 13:47:52
Firmę dovre polecał nam nasz wykonawca i jak czytam to nikt nie narzeka, więc pewnie taki weźmiemy.
odpowiedz
galki  
Data dodania: 2012-08-30 08:44:26
no pierwszy jest niesamowity, ale cena też niestety kosmiczna. na pewno uda się znaleźć idealny kominek w przystępnej cenie ;)
odpowiedz

Izolacja podłogi

Blog:  kasia-marek
Data dodania: 2012-08-26
wyślij wiadomość

W piątek przyjechał zamówiony styropian:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Całe 86 paczek:) oraz papa:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mogliśmy przystąpić do pracy, najpierw wymietliśmy dobrze pomieszczenia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

potem przymiarka na sucho papy i docięcie jej na wymiar. Wybraliśmy papę  PYE PV 5,2 wierzchniego krycia, bardzo fajna, gruba i 2 razy tańsza od papy fundamentowej Icopala. miała jedną wadę: Ciężkie bydle to było, jakaś taka mało mobilna ;).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Potem grunt i tak zasmarowaną podłogę zostawiliśmy do soboty, niech sobie schnie.

blog budowlany - mojabudowa.pl

W sobotę od rana zgrzewaliśmy papę. Palnik zakupiony na allegro sprawował się świetnie. Położyliśmy izolację we wszystkich sypialniach i łazience. W łazience było trochę kombinowania przy kanalizacji ale poradziliśmy sobie i z tym. Papa z izolacji chudziaka świetnie połączyła się z tą pod ścianami, mamy nadzieję, że uzyskaliśmy szczelną izolację na lata :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Było już dość późno więc styropian udało nam się ułożyć tylko w jednym pomieszczeniu. U nas będą 3 warstwy na zakładkę 10 cm 5 i jeszcze raz 10. Fotostory :

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Lecimy dzisiaj dalej układać styopian, musimy tę górkę z pierwszego zdjęcia przenieść do którejś z sypialni i zrobić miejsce do położenia papy w salonie. Udanej niedzieli wszystkim :)

6Komentarze
Data dodania: 2012-08-26 09:28:33
niezłe postępy, a ta papa niczym sie nie różni od tej do podłóg ? tez będe planował jesienią zakup, ale jak by była duża różnica w cenie to trzeba sie zastanowić :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-26 09:38:11
a na samych narożnikach podłóg co macie położone ?
odpowiedz
julka4  
Data dodania: 2012-08-26 12:39:11
No to izolacja na długo długo będzie. Na bokach mają icoplasta , też ją stosowałem , jedna z najlepszych pap chodź do najtańszych nie należy :) Powodzenia w dalszych pracach :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-26 13:45:59
z tego co widze to icopalu, ale chodzi mi o narozniki jakis to jest inny rodzaj papy niz na samej posadzce ?
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-26 20:17:32
pomiędzy fundamentami a ścianami mamy icopala szybki fundament ale ona jest pioruńsko droga (30-33pln za m2) więc na chudziaku jest top 5,2 wierzchniego krycia , też icopala. Bardzo fajnie się ją kładzie, miałem jeszcze 10m2 tej szybki fundament i układało się ją znacznie trudniej niż tą wierzchniego krycia.
odpowiedz
galki  
Data dodania: 2012-08-28 15:03:15
foto-sprawozdanie z postępów kompletne ;p pracę posuwają się naprzód oby tak dalej ;)
odpowiedz

Podłogówka - przygotowanie

Blog:  kasia-marek
Data dodania: 2012-08-22
wyślij wiadomość

Postanowiłem, że ogrzewanie podłogowę zrobie w naszym domu sam :). Uzbrojony w doświadczenia innych budowniczych, zamówione obliczenia zapotrzebowanie cieplnego naszego domu oraz tabele wydajności cieplnej grzejnika podłogowego firmy roth --> http://www.roth-polska.com/files/Systemy_ogrzewania_podlogowego_inf_tech_v1_09_2.pdf  zabrałem się za projektowanie rozstawów rur.

Wyszło mi 8 pętli po około 50-70 metrów długości więc prawie idealnie. (idealnie byłoby gdyby pętle były tej samej długości i z przedziału 60-70). Zakładając temperaturę zasilania 35 st, wyszły mi rozstawy rur 30 cm przy panelach i grubo ponad 35 przy podłodze kafelkowej. Oczywiście mała łazienka wymusiła rozstaw 10 cm przy oczekiwanej temperaturze 24 st.  Trochę się wystraszyłem tych rozstawów, przewymiarowałem zatem wyniki i dałem rurki trochę ciaśniej. Łącznie na podłogówkę wyszło 495 metrów rury pex/alu/pex.

Zamówiłem zatem na allegro: 600 mb rury wavin, rozdzielacz 8 sekcyjny z rotametrami, 150 m2 folii "aluminiowej" z nadrukowaną kratką oraz 1000 klipsów i 125 mb taśmy dylatacyjnej (gr 8mm). Całość kosztowała 2570 pln łącznie z przesyłką.

Pozostało tylko wybrać piec do kompletu. Szczęśliwym zwycięzcą został piec a właściwie kocioł firmy Kospel, model MNz o ogromnej mocy 6 kw:

blog budowlany - mojabudowa.pl

piec ma na wyposażeniu

  • Pompa obiegowa
  • Zawór bezpieczeństwa - 0,3MPa
  • Naczynie przeponowe o pojemności 6 litrów
  • Automatyczny odpowietrznik
  • Manometr
  • Czujniki temparatury zewnętrznej i wewnętrznej
  • i przede wszystkim sterowanie pogodowe :)

Nieduży:

blog budowlany - mojabudowa.pl

zawiśnie sobie na ścianie pomieszczenia gospodarczego. 

Zanim jednak podłogówka to najpierw izolacja chudziaka. Papa zamówiona, wczoraj dotarła do mnie przesyłka z "nówka sztuka" palnikiem dekarskim, w weekend będę się uczył rozkładać papę termozgrzewalną (jak mi się uda to zamieszczę relację z prób i błędów :) ). Na razie chudziak został metr po metrze oczyszczony i oskrobany szpachelkami. Namęczyliśmy się z tatą (kolejny raz wielkie dzięki za wsparcie) prawie 2 dni, żeby doczyścić dom po tynkarzach.

ps. no jeszcze tylko zapomniałem, że muszę wybruzdować podejścia dla wody jeszcze przed grzaniem papy, żeby potem mi hydraulik nie paskudził po styropianie.

2Komentarze
madic27  
Data dodania: 2012-08-22 22:21:55
zastanawiam sie czy przeczytałes cały ten plik z roth bo dla mnie to za dużo tego.podziwiam cie że sam sie zdecydowałeś na montaz podłogówki,w sumie nic trudnego ale ja bede zamawiał(jak funduszy wystarczy) gotowe panele i rurki z wavina tempower.o pecu jeszcze takim nie słyszałem,zakładam ze jest na gaz.czy to kondensat i jedno czy dwu funkcyjny i pewnie bedzie jakis zbiornik na c.wu.???ile kosztował ten piec jeśli moge wiedzieć??Pozdrawiam i czekam na zdjecia z prac:-)
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-22 22:29:36
piec
jest na prąd :)- czysty COP 1. Tu jest strona producenta: http://www.kospel.pl/pl/produkty/elektryczne-kotly-co/ekcomn.html jednak do cwu użyjemy bojler. Pewnie będzie to ariston pro eco 120 litrów. Staram się maksymalnie uprościć obie instalacje. ps. zawartość pliku przeczytałem :) pps. piec kosztował 3500
odpowiedz

chwila wytchnienia od brudnej roboty ;)

Blog:  kasia-marek
Data dodania: 2012-08-15
wyślij wiadomość

Nie mogę doczekać się zakończenia tego etapu budowy.. pozostały jeszcze "tylko" podłogi i sufity... a ja myślami już na etapie wykończeń.  Obawy mam czasmi takie, że po tych elementach budowy na których W ŻADNYM RAZIE NIE MOŻNA OSZCZĘDZAĆ,  na wykończenie zostanie już tylko na materac wink

Póki co oglądam i podziwiam wykończone antki i szukam inspiracji w necie.

Wiem na pewno jedno , we wnętrzu znajdzie się ściana z cegły  i kominek typu koza smiley

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozdrawiam , Kasia

6Komentarze
Data dodania: 2012-08-16 07:55:27
cegła i "koza" tworzy specyficzny klimacik ;)) pzdr
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-16 10:39:38
Oj tak! Od razu robi się tak swojsko :) Sama planuję cegłę w domu, fajnie to wygląda!
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-16 23:07:32
cegła i koza
Wiesz Ty co Katarzyno,że ja Ci zazdroszczę.Zazdroszczę tej pewności-cegła i koza i już. A mi podoba się i cegła i kamień i co wybrać????? Takich dylematów mam więcej.Myślałam,że jak dom stanie i będziemy bliżej wykończeniówki to będzie dzika radość-nic z tego.I to fajne i tamto się podoba. Jednym słowem"osiołkowi w żłobie dano........" Pozdrawiam cieplutko:)) M.
odpowiedz
galki  
Data dodania: 2012-08-18 18:01:51
no też uwielbiam takie motywy na ścianie :) aż strach pomyśleć co to będzie jak będziemy na tym etapie co Wy ;) już teraz się bawię w jakieś wirtualne malowanie ścian, dekorowanie itp. No a u Was bliżej końca niż dalej ;) super!
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-20 13:35:10
no, nareszcie wnetrze, w którym znalazłam swój klimat... i od razu pytanie: na zdjęciach widac drzwi wewnetrzne - czy moglibyście napisać z czego są te drzwi i podać, gdzie kupowaliscie? A moze macie tez zdjęcia drzwi zewnętrznych? pozdrawiam żona "domkunadjeziorem"
odpowiedz
Data dodania: 2012-08-20 14:33:53
oj bardzo nam przykro że nie pomożemy ale te zdjęcia to tylko inspiracje. Jesteśmy dopiero na etapie posadzek i hydrauliki. pozdrawiam
odpowiedz

odbiór tynków

Blog:  kasia-marek
Data dodania: 2012-08-15
wyślij wiadomość

Korzystając z okazji,że główny inwestor na chwilę oderwał się od tematu i poszedł pograć w kosza smiley, wklejam kilka fotek z dzisiejszego odbioru tynków. Wczoraj na oględziny jakości pracy tynkarzy zabraliśmy ze sobą  naszego kierownika budowy. Wytknął dwie niedoróbki, posprawdzał kąty.

Efekt końcowy poniżej:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

kasia-marek
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 171852
Komentarzy: 504
Obserwują: 170
On-line: 9
Wpisów: 97 Galeria zdjęć: 327
Projekt ANTEK II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Dolnośląskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2015 październik
2013 październik
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 wrzesień
2011 czerwiec
2011 maj

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik