Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

:)

offlinekasia-marek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: ANTEK II
138504 odwiedzin | wpisów: 97, komentarzy: 504, obserwuje: 166

Sufity i ocieplenie

autor: kasia-marek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

czyli wełna na stropie. Prawdziwy koszmar wykonawczy bo musi być szczelnie ale pod żadnym pozorem nie można jej upychać, musi sobie luźno leżeć.

Ale po kolei, zacznę możę od skosów. Skoro już zdecydowałem się zaizolować dach (ciągle nie wiem czy to dobra decyzja), postanowiłem zrobić to najdokładniej jak potrafię. Podstawą jest szczelnie, bez dziur rozciągnięta folia pełniąca rolę wiatroizolacji.  Istotne były łączenia folii, kupione (i polecane w hurtownii) taśmy za 7-9 pln okazały się być nic nie warte. Słabo trzymały i wyglądało jakby tylko czekały na okazję, żeby się rozkleić. Po dość intesywnym przeszukaniu internetu, wybrałem kilka produktów. Pozwolę sobie umieścić tu linki do nich, może komuś się przyda :)

do łączenia folii z folią: Poly band  - szeroka 10 cm taśma, bardzo mocna a do tego 100mb można kupić na alledrogo za 35 pln. (zużyłem 2 rolki)

taśma dwustronna - u mnie sprawdziła się ta: taśma butylowa - bardzo mocny klej, wadą jej było to że resztki kleju pozostawały na nożyczkach.

do przyklejenia folii do drewna użyłem taśmy coroband Coroband - bardzo fajnie przykleja się nawet do zakurzonego i zapaćkanego zaprawą drewna. Mocno trzyma (dwa kawałki folli też skleji).

I żeby przymocować folię do muru użyłem kleju w tubie - dorken tixx - producent pisze, że wystarcza na 7-10 metrów, ja z powodzeniem zakleiłem 15 mb z jednej tuby.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak juz były gotowe skosy mogłem zabrać się za podwieszanie sufitów. Do zamocowania szpilek do legarów i krokwii uzyłem (za radą wykonwaców u Antek-Lublin - dzięki :) ) wkrętów Spax 6 x 60 - burnirowanych, z łbem stożkowym, trzymają bardzo mocno.

Złapanie poziomu sufitów było o tyle łatwe, że panowie od wylewek pozsotawiali w całym domu wymiar 100cm od posadzki, więc wystarczyło przenieść go trochę  wyżej. :)

Samo układanie profili to już łatwizna i przyjemność.

Nad częścią sypialnianą:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Salonowo - kuchenną:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Z wełną od spodu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

i wełna od góry:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wełny ułożyłem 3 warstwy- na samy dole- uni mata isovera (15 cm) a na niej (2 x 15 cm) - najtańszy knauf z castoramy. Trochę bałem się jak będzie zachowywać się ta tania wełna (niecałe 7 pln za m2) ale niepotrzebnie. O ile isover sam się ładnie rozpręża i chwilę po rozwinięciu jest gotowy do ułożenia, to ten Knauf wymaga odrobiny więcej czasu poleżeć a i potem trzeba go ręcznie dodatkowo 'wzruszyć'.

Teraz tylko płyty gipsowe a potem tylko gipsować i szpachlować. Musimy się pospieszyć bo za miesiąc przychodzi umówiony kafelkarz.


Komentarze (6)
autor:poliklet  dodano: 2013-01-31 | 13:56:33
Bardzo przydatne informacje na naszym etapie...dziękujemy za linki.
Odpowiedź do poliklet
autor:kasia-marek  dodano: 2013-02-01 | 06:21:04
jasne, że są lepsze taśmy ale mi się wydawało, że wydanie 100 pln za 25mb taśmy klejącej to przesada (tyle potrafią kosztować :/ ). Powodzenia :)
autor:antek-lublin  dodano: 2013-01-31 | 14:11:59
Gratulujemy postępów,kawał ciężkiej roboty za Tobą.Ja na samo słowo wełna dostaję dreszczy-dusiło mnie za każdym razem jak weszłam do domu.
Powodzenia w boju z płytami.
A jak tam Kasia i maleństwo???
Pozdrawiamy Was cieplutko:))
M.
Odpowiedź do antek-lublin
autor:kasia-marek  dodano: 2013-01-31 | 14:46:53
dziękuję. i mama i mały czują się bardzo dobrze :). Niedługo skończę i pojawią się na budowie fachowcy a ja będę mógł więcej czasu poświęcić Marcelowi.
autor:antek-lublin  dodano: 2013-02-01 | 07:58:58
super Ci to poszło.Chyba moi fachowcy użyli podobnych materiałów-pamiętam że do klejenia foli z profilami też kazali kupić taśmę butylową a folię z folią łączyli taką srebrną,cienką taśmą.
autor:julka4  dodano: 2013-02-02 | 16:49:26
Samodzielna praca najwięcej sprawia radości , kasa zostaje w kieszeni a jak się coś po psuję to tylko na siebie można narzekać :) powodzenia w dalszych pracach